top of page
Цифри.jpg

Мовою цифр

Пандемія в Німеччині та Україні
через призму статистичних даних

   Сьогодні дуже легко на пошуковій сторінці Google задати запит, наприклад, пандемія в Німеччиніі ви зразу вийдите на актуальні дані по пандемії в цій країні. Якщо задати замість Німеччини Україну, в такому ж вигляді з'являться  свіжі  дані по Україні. Навіть там можно прослідкувати в графікам зміни зза весть час коронавірусної хвороби covid-19. Є тут і посилання на джерела, звідки автоматично оновлюється інформація, і картографічні представлення поширення пандемії.

Снимок экрана 2021-10-27 200557.jpg

   Нижче для порівняння ми представимо скріни цих даних по Німеччині та Україні, взяті станом на 23 жовтня 2021 року. Згідно вкладинок статистичних даних ми розглянемо наступні індикатори:

  • Нові випадки (коронавірусної хвороби на кожний день - графік);

  • Померло (кількість померлих від цієї хвороби на кожний день - графік);

  • Вакцинації (кількість вакцинований людей на кожний день);

  • Тести (скільки людей тестувалося на визначення наявності хвороби)

   Дивлячись на кількісні показники слід враховувати, що це абсолютні дані, тобто без урахування кількості населення в кожній країні і відсотка нових випадків на кількість населення.

  За даними Вікіпедії в статті Список країн світу та залежних територій за чисельністю населення Німеччина посідає 19 місце в рейтингу  (станом на липень 2020 року)  з населенням в 83 992 942 та щільністю населення в 240 осіб на кв. км, а Україна - 35 місце з кількістю населення 43 733 762 (з урахуванням окупованого Криму) та щільністю населення 75 осіб на кв. км. 

   Отже менші за абсолютними показниками дані України не обов'язково будуть говорити про кращий стан з захворюванністю. Треба враховувати відносні дані, зважаючи на кількість населення.

СТАТИСТИКА
ПО НІМЕЧЧИНІ

СТАТИСТИКА 
ПО УКРАЇНІ

Кількість нових випадків хвороби 

Статистика тут починається з 1 березня 2020 року, хоча перший випадок був зафіксований на кінець січня того ж року. Вже перша хвиля  збільшення  кількості нових випадків хвороби спостерігалася в березні 2020.

  На жовтень 2021 року (23.10.21) тут маємо

13 863 людини

Німеччина-нові.jpg

Кількість нових випадків хвороби

Статистика по пандемії в Україні починається пізніше і немов би відсутня перша хвиля навесні 2020 року. З одного боку це може бути пов'язано з швидкою реакцією уряду та введенням жорстких обмежень, навіть не дочекавшись поганих результатів. З іншого боку це може бути обумовлено браком тестів для виявлення інфікованих на коронавірус.

Україна - нові випадки.jpg

За графіком можна зрозуміти, що найвища кількість померлих від ковіду була взимку 2020-2021 року. На сьогодні ці показники в кілька разів менше. Це може бути обумовлено більш раннім початком вакцинації та більш суровими вимогами щодо обмежень в карантин.

Німеччина-померлі.jpg

В Україні показники кількості померлих збільшувалися так само в зимку, а також навесні 2021  року. І на сьогодні знов збільшується показник померлих, вказуючи на третя хвилю загострення пандемії в нашій країні

Україна-померлі.jpg

Показники кількості померлих

Показники вакцинації в Німеччині

Вакцинація починається з січня 2021  року  і вже за кількістю проведених вакцинацій приближується до 2/3 від кількості населення

Німеччина-вакцинації.jpg

Показники вакцинації в Україні

Вакцинація в Україні починається на місяць-півтора пізніше і йде повільніше.  Це й пояснює, звідки на сьогодні маємо загострення пандемії.

Україна-вакцинація.jpg
Порівняння темпів  вакцинації в Україні та Німеччині за відносними показниками.
Нім-Укра-вакц.jpg

Краще зрозуміти відставання в Україні від темпів вакцинації в Німеччині дає ця діаграма, що показує відсотки вакцинованих до кількості населення. В Німеччині повний курс вакцинації (темнозелений колір) мають  66% від кількості населення (на 23.10.21)  в Україні - тільки 16%. 

Про вакцинацію педколективу в нашій школі

Наразі в нашій  країні  вимагають повной вакцинації певних верств населення:  державослужбовців, лікарів та вчителів.

Одна із вимог, що надасть можливість навчатися дітям в режимі офлайн навіть при загостренні ситуації з пандемією в країні -(до показників червоної зони) - це 100% вакцинованих вчителів двома дозами.  

 

bottom of page